Všetky kategórie
EN

Bezpečnostný list

home>FAQ>Bezpečnostný list

FAQ

čo je MSDS hydrosiričitanu sodného

Čas: 2021-06-08 Počet zobrazení: 41

Karta bezpečnostných údajov Ditionit sodný MSDS

Časť 1: Identifikácia chemického produktu a spoločnosti

Názov produktu: Ditionit sodný

Synonymum: Hydrosulfit sodný

Chemický vzorec: Na2S2O4

Identifikácia spoločnosti:

RANGDA CHEMICAL CO., LTD

403 BUDOVA D-2 (HI-TECH PRIEMYSELNÝ PARK) Č. 1986 TAISHAN ROAD, TIANYUAN DIST, ZHUZHOU, HUNAN, ČÍNA

Pre informácie volajte: +86-731-28813327

Núdzové číslo: +86-18670303664

Časť 2: Zloženie a informácie o zložkách

zloženie:

MenoČ. CAS% hmotn
Hydrosulfit sodný7775-14-688%

Toxikologické údaje o zložkách: Ditioničitan sodný: ORÁLNE (LD50): Akútne: >500 mg/kg [potkan]. DERMÁLNE (LD50): Akútne:

>10000 XNUMX mg/kg [králik].

Oddiel 3: Identifikácia nebezpečenstiev

Možné akútne účinky na zdravie:

Nebezpečný v prípade kontaktu s očami (dráždivý), pri požití. Mierne nebezpečný pri kontakte s pokožkou (dráždivý), pri vdýchnutí.

Potenciálne chronické účinky na zdravie:

KARCINOGÉNNE ÚČINKY: Nie sú k dispozícii. MUTAGENICKÉ ÚČINKY: Nie sú k dispozícii. TERATOGÉNNE ÚČINKY: Nie sú k dispozícii. VÝVOJOVÁ TOXICITA: Nie je k dispozícii. Nie je známe, že by opakovaná alebo predĺžená expozícia zhoršovala zdravotný stav.

Časť 4: Opatrenia prvej pomoci

Pri zasiahnutí očí

Skontrolujte a odstráňte prípadné kontaktné šošovky. V prípade kontaktu okamžite vyplachujte oči veľkým množstvom vody po dobu najmenej 15 minút. Môže sa použiť studená voda. Vyhľadajte lekársku pomoc.

Kontakt s pokožkou:

Umyte mydlom a vodou. Podráždenú pokožku zakryte zmäkčovadlom. Ak dôjde k podráždeniu, vyhľadajte lekársku pomoc. Môže sa použiť studená voda.

Vážny kontakt s pokožkou: Nie je k dispozícii.

vdychovanie:

Pri vdýchnutí preneste na čerstvý vzduch. Ak nedýcha, poskytnite umelé dýchanie. Ak je dýchanie ťažké, podajte kyslík. Vyhľadajte lekársku pomoc.

Ťažká inhalácia:

Evakuujte obeť do bezpečnej oblasti čo najskôr. Uvoľnite tesné oblečenie, ako je golier, kravata, opasok alebo pás. Ak je dýchanie ťažké, podajte kyslík. Ak postihnutý nedýcha, vykonajte dýchanie z úst do úst. Vyhľadajte lekársku pomoc.

Požitie:

NEVYVOLÁVAJTE zvracanie, pokiaľ to nenariadi zdravotnícky personál. Osobe v bezvedomí nikdy nič nepodávajte ústami. Ak dôjde k prehltnutiu veľkého množstva tohto materiálu, okamžite zavolajte lekára. Uvoľnite tesné oblečenie, ako je golier, kravata, opasok alebo pás.

Vážne požitie: Nie je k dispozícii.

Časť 5: Údaje o požiari a výbuchu

Horľavosť produktu: Horľavý. Teplota samovznietenia: Nie je k dispozícii. Body vzplanutia: Nie je k dispozícii.

Limity horľavosti: Nie je k dispozícii.

Produkty spaľovania: Niektoré oxidy kovov.

Nebezpečenstvo požiaru v prítomnosti rôznych látok:

Veľmi horľavý v prítomnosti otvoreného ohňa a iskier, tepla. Mierne horľavý až horľavý v prítomnosti vlhkosti. Nehorľavý pri otrasoch.

Nebezpečenstvo výbuchu v prítomnosti rôznych látok:

Nebezpečenstvo výbuchu produktu v prípade mechanického nárazu: Nie je k dispozícii. Nebezpečenstvo výbuchu produktu v prítomnosti statického výboja: Nie je k dispozícii.

Protipožiarne médiá a pokyny:

Horľavá tuhá látka. Spontánne horľavý materiál. Nepoužívajte vodu ani penu. MALÝ POŽIAR: Použite SUCHÝ chemický prášok. VEĽKÝ POŽIAR: Použite SUCHÝ chemický prášok. Použite vodný sprej alebo hmlu. Nádoby ochladzujte prúdom vody, aby ste predišli zvýšeniu tlaku, samovznieteniu alebo výbuchu.

Špeciálne poznámky k nebezpečenstvu požiaru:

Horí pomaly, asi ako síra. Samovoľne sa zahrieva pri kontakte s vlhkosťou a vzduchom. Môže zapáliť blízke horľavé materiály. Intenzívne podporuje spaľovanie. Dithioničitan sodný + chloritan sodný spôsobuje jeho vznietenie. Reaguje na vystavenie vlhkému vzduchu a vytvára toxické a korozívne výpary s tvorbou tepla a rizikom horenia.

Špeciálne poznámky k nebezpečenstvu výbuchu: Nie sú k dispozícii.

Oddiel 6: Opatrenia pri náhodnom uvoľnení

Malý únik: Použite vhodné nástroje na uloženie rozliatej pevnej látky do vhodnej nádoby na likvidáciu odpadu.

Veľký únik:. 2

Spontánne horľavá tuhá látka. Oxidujúci materiál. Zastavte únik, ak je to bez rizika. Nedovoľte, aby sa do nádoby dostala voda. Zabráňte kontaktu s horľavým materiálom (drevo, papier, olej, odev...). Udržujte látku vlhkú pomocou rozprašovania vody. Nedotýkajte sa rozliateho materiálu. Na odvrátenie unášania pary použite vodnú clonu. Zakryte suchou zeminou, pieskom alebo iným nehorľavým materiálom. Zabráňte vniknutiu do kanalizácie, pivníc alebo uzavretých priestorov. Zabráňte vstupu do kanalizácie, pivníc alebo obmedzených priestorov; hrádzu v prípade potreby. Odstráňte všetky zdroje zapálenia. Zavolajte pomoc pri likvidácii.

Časť 7: Zaobchádzanie a skladovanie

Bezpečnostné opatrenia:

Chráňte pred teplom. Uchovávajte mimo dosahu zdrojov zapálenia. Uchovávajte mimo dosahu priameho slnečného žiarenia alebo silného žiarovkového svetla. Uzemnite všetky zariadenia obsahujúce materiál. Nepožívajte. Nevdychujte prach. Zabráňte kontaktu s očami. Vyhnite sa otrasom a treniu. Noste vhodný ochranný odev. Pri požití okamžite vyhľadajte lekársku pomoc a ukážte nádobu alebo etiketu. Uchovávajte mimo dosahu nekompatibilných látok, ako sú oxidačné činidlá, kyseliny, vlhkosť.

Skladovanie:

Skladujte v oddelenom a schválenom priestore. Uchovávajte na chladnom a vetranom mieste mimo dosahu horľavých materiálov. Nádobu uchovávajte na chladnom, dobre vetranom mieste. Nádobu uchovávajte tesne uzavretú a zapečatenú, kým nie je pripravená na použitie. Oddelené od kyselín, zásad, redukčných činidiel a horľavín. Vyhnite sa všetkým možným zdrojom vznietenia (iskra alebo plameň).

Časť 8: Kontroly expozície/Osobná ochrana

Technické ovládacie prvky:

Používajte uzavreté priestory, miestnu odsávaciu ventiláciu alebo iné technické prostriedky na udržanie úrovne vo vzduchu pod odporúčanými limitmi expozície. Ak pri prevádzke používateľa vzniká prach, výpary alebo hmla, použite vetranie, aby ste udržali vystavenie vzdušným kontaminantom pod limitom expozície.

Osobná ochrana:

Splash okuliare. Laboratórny plášť. Respirátor proti prachu. Uistite sa, že používate schválený/certifikovaný respirátor alebo ekvivalent. Rukavice.

Osobná ochrana v prípade veľkého úniku:

Splash okuliare. Celý oblek. Respirátor proti prachu. Čižmy. Rukavice. Aby sa zabránilo vdýchnutiu produktu, mal by sa použiť samostatný dýchací prístroj. Odporúčaný ochranný odev nemusí byť dostatočný; PRED manipuláciou s týmto výrobkom sa poraďte s odborníkom.

Expozičné limity: Nie je k dispozícii.

Oddiel 9: Fyzikálne a chemické vlastnosti

Fyzický stav a vzhľad: Pevný. (Tuhý prášok.)

Zápach: Charakteristický. Sírnatý. (Mierne.)

Chuť: Nie je k dispozícii.

Molekulová hmotnosť: 174.11 g/mol

Farba: Biela. Sivobiela.

pH (1% roztok/voda): Nie je k dispozícii.

Bod varu: Nie je k dispozícii.

Teplota topenia: Teplota rozkladu: 20 °C (68 °F)

Predchádzajúci: nikto

Ďalšie: Čo je MSDS metabisulfitu sodného

Kontaktujte nás

Pripojte sa k nám a buďte prvý, kto sa dozvie o našich najnovších produktoch a propagáciách.

Horúce kategórie